Ważne składniki diety dla skóry

twarz, skóra, dziewczyna

Wprowadzenie do tematu zdrowej skóry

Skóra jest największym narządem organizmu i chroni organizm przed chorobami i substancjami toksycznymi. Skóra składa się z 3 warstw; naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej.

  • Naskórek składa się głównie z komórek zwanych keratynocytami, które są stale tworzone w dolnej warstwie tej warstwy i wypychane na powierzchnię, tworząc warstwę ochronną.
  • Skóra właściwa znajduje się tuż pod naskórkiem i składa się z dwóch rodzajów kolagenu: kolagenu typu I, który zapewnia wsparcie dla naczyń krwionośnych, które odżywiają naszą skórę tlenem i składnikami odżywczymi, oraz kolagenu typu III, który pomaga wzmocnić skórę.
  • Tkanka podskórna (zwana także tkanką podskórną) składa się głównie z komórek tłuszczowych, które utrzymują jędrność naszej skóry i zapewniają izolację od niskich temperatur.

Cztery ważne składniki zdrowej diety dla Twojej skóry

Zdrowa dieta jest ważna nie tylko dla Twojego organizmu, ale także dla zdrowia Twojej skóry. Dobra dieta składa się z czterech pewnych składników, które sprawią, że Twoja skóra będzie promienna i rozświetlona. Składnikami są przeciwutleniacze, kwasy tłuszczowe omega-3, cynk i woda. Upewnij się, że zawsze przestrzegasz tych czterech rad, aby Twoja skóra wyglądała pięknie.
Powinniśmy zawsze pamiętać, że nasza skóra jest ważną częścią naszego ciała, która wymaga pielęgnacji i uwagi tak samo jak reszta. Zdrowa dieta tak bardzo przyczynia się do zdrowia naszej skóry, dlatego musimy utrzymywać dobrą dietę składającą się z przeciwutleniaczy, kwasów tłuszczowych omega-3, cynku i wody.
http://dermacea.pl/produkt/magnipsor-white-150ml-masc-na-luszczyce-bez-recepty/